Masaż ciążowy

dla kobiet w ciąży

45 minut – 80 zł

Masaż ciążowy jest doskonałą formą relaksu i terapii w typowych dolegliwościach okresu ciąży. Kompetencje i doświadczenie masażysty mają tu szczególne znaczenie, gdyż należy wykonywać go ostrożnie, zgodnie z metodyką zabiegu. Dodatkowo, masażysta w trakcie zabiegu musi często reagować na pojawiający się dyskomfort wynikający z aktywności dziecka, pozycji ułożeniowej, etc. W takich sytuacjach, na bieżąco trzeba dostosowywać sposób wykonywania masażu. Zabieg musi być dostosowany do okresu ciąży, wykonany w odpowiednich ułożeniach ciała i przy użyciu odpowiednich technik. Tylko wówczas masaż będzie bezpieczny, korzystny i przyjemny dla Pacjentki.

Masaż ciążowy ma na celu redukcję obrzęków, dyskomfortu i bólu w obszarach szczególnie przeciążonych w okresie ciąży. Najczęściej są to okolice karku i szyi, barków i pleców. Szczególnej uwagi wymaga okolica lędźwiowo-krzyżowa. Masaż spełnia ważną rolę w profilaktyce rozstępów. Delikatny masaż obejmuje także okolice brzucha (powłok brzusznych), które można i warto masować, co spowoduje ich zrelaksowanie i uelastycznienie.

Masaż ciążowy – korzyści

Umiejętnie prowadzony masaż ciążowy pozytywnie wpływa na praktycznie każdy aspekt przebiegu ciąży. Masaż wykazuje wybitne właściwości relaksujące, oddziałując zarówno na psychikę oraz ciało kobiety w okresie ciąży i połogu.

Jest to chwila psychicznego odpoczynku i odnowy biologicznej dla przemęczonych stawów, bolesnych i nadmiernie napiętych mięśni. Zabieg stanowi terapię przeciwobrzękową, redukuje powstawanie żylaków oraz wpływa na regulację ciśnienia krwi, krążenia krwi i chłonki (limfy).

Masaż ciążowy pozytywnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego, krążenia, oddechowego, pokarmowego i wydalniczego oraz przebieg wielu procesów zachodzących w organizmie. Istnieją doniesienia świadczące o redukcji czasu i bolesności akcji porodowej, a także komplikacji okołoporodowych u kobiet korzystających z opisywanego masażu.

Wiele pozytywnych aspektów ma istotne znaczenie do szybkiego powrotu pełnej sprawności i witalności w okresie połogu. Zrozumiałym jest, że dziecko czerpie z tych korzyści pełnymi garściami, bowiem współzależność matki i dziecka nie podlega dyskusji.

Sdiełane by CoSTa