Masaż klasyczny leczniczy

jedna część ciała

30 minut – 70 zł
45 minut – 90 zł
60 minut – 110 zł

całościowy

60 – 120 minut – 110 – 150 zł    najlepsza cena!

Masaż klasyczny leczniczy wchodzi w zakres zabiegów fizjoterapeutycznych. Należy do najstarszych metod leczenia. Jest to zespół technik (chwytów, rękoczynów) stosowanych w odpowiedniej kolejności, które wywierają wpływ na ustrój człowieka, powodując wystąpienie odczynu w tkankach i narządach. W masażu klasycznym stosuje się następujące techniki główne: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wibrację oraz kilka pochodnych technik, takich jak: wyciskanie, wałkowanie, rolowanie czy roztrząsanie. W zależności od celu jaki chce się osiągnąć, masaż klasyczny może być stosowany jako: leczniczy, sportowy, kosmetyczno-higieniczny oraz profilaktyczny.

Klasyczny masaż leczniczy - Głaskanie

Techniki masażu wykorzystywane są w rehabilitacji oraz leczeniu wielu dolegliwości fizycznych. Masaż to wielka, nieoceniona pomoc w walce ze stresem i chorobami cywilizacyjnymi. Masaż klasyczny leczniczy doskonale wpływa na zdrowie i samopoczucie i nie bez kozery stał się jednym z najistotniejszych zabiegów w fizjoterapii.

Masaż klasyczny leczniczy – techniki wykonywania

Głaskanie

Głaskanie jest jedyną techniką, którą wykonuje się kilkakrotnie w czasie zabiegu. Zaczyna ono zawsze i kończy każdy masaż. Masażem można także przeplatać ruchy występujące w pozostałych technikach. O ile, w zależności od potrzeb, niektóre techniki można pominąć w masażu, głaskanie wykonuje się zawsze. Niekiedy nawet cały zabieg można ograniczyć do tej jednej techniki.

Klasyczny masaż leczniczy - Głaskanie

Rozcieranie

Rozcieranie wykorzystuje się przede wszystkim w masażu stawów, a w tym wiązadeł i torebek stawowych. Stosuje się także w masażu mięśni, tkanek mięśniowo ścięgnistych, powięzi i rozcięgien. Szczególną uwagę zwraca się zawsze na rozcieranie miejsc, gdzie brzuśce mięśniowe przechodzą w ścięgna oraz na miejsca przyczepów mięśniowych. Stawy rozciera się zwykle po uprzednim wymasowaniu odcinka dystalnego, a przed ćwiczeniami biernymi. Jeżeli celem rozcierania jest usunięcie ze stawu wysięku lub krwiaka, wówczas w pierwszej kolejności dokonuje się masażu odcinka powyżej chorego stawu, następnie rozciera się sam staw, po czym powtórnie masuje się okolicę na d stawem. Postępowanie takie ułatwia usunięcie ze stawu zbędnych substancji.

Klasyczny masaż leczniczy - Rozcieranie

Ugniatanie

Jest to podstawowa technika w masażu klasycznym, oddziaływająca przede wszystkim na tkankę mięśniową. Na technikę tę przeznacza się zwykle w masażu najwięcej czasu, tzn. około 40% całego zabiegu w masażu leczniczym i nawet 60% w masażu sportowym. Ugniatanie wymaga od masażysty szczególnie starannego przygotowania, a także dobrej kondycji fizycznej, gdyż chwyty tu występujące wymagają nieco większego wysiłku niż w pozostałych technikach.

Klasyczny masaż leczniczy - Ugniatanie

Wałkowanie

Wałkowanie klasyczne to połączenie ugniatania i głaskania, wykonujemy w masażu palców, ud, ramion. Działa rozluźniająco, nie stosujemy w porażeniu spastycznym.
Wałkowanie nowoczesne to połączenie roztrząsania i ugniatania. Stosujemy na udach, ramionach, brzuchu i na mięśniu kapturowym. Działa pobudzająco.

Klasyczny masaż leczniczy - Wałkowanie

Oklepywanie

Technikę tę stosuje się głównie na duże powierzchnie mięśniowe. Można ją w ogóle pominąć, jeżeli jest to uzasadnione celem całego zabiegu. Ponieważ uderzanie należy do silnych bodźców mechanicznych, mogą istnieć przeciwwskazania do jego wykonywania, o czym należy zawsze pamiętać. Uderzanie wykonuje się zwykle z dość dużą siłą, ale nie może ono powodować, podobnie jak inne techniki, doznań bólowych, a tym bardziej wystąpienia krwawych wybroczyn na skórze.

Klasyczny masaż leczniczy - Oklepywanie

Sdiełane by CoSTa